Погіршення відносин між США та Китаєм тисне на ціни на сою та кукурудзу

2020-05-25 12:40:07
Погіршення відносин між США та Китаєм тисне на ціни на сою та кукурудзу

Наприкінці тижня на американських біржах посилився песимізм, викликаний погіршенням відносин між США та Китаєм, що може призвести до скорочення обсягів торгівлі та падіння економік обох країн. Під тиском можливого скорочення експорту ціни на агропродукцію в США почали опускатися.

 

Слідом за звинуваченнями Китаю у замовчуванні даних про поширення Covid-19 з боку президента та віце-президента США, радник Білого Дому з нацбезпеки Роберт О’Брайен порівняв реакцію Китаю на спалах Covid-19 з реакцією СРСР на аварію в Чорнобилі. В обох випадках намагання приховати проблему не дозволило ефективно їй протистояти.

 

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Китай повинен виділити на боротьбу з короновірусом 9 трлн $, оскільки його поточні зусилля надто малі в порівнянні з ціною, яку вже заплатив весь світ. В США хвороба забрала життя 97 тис людей, а понад 36 млн громадян втратили роботу.

 

Крім того, ФБР США заявило про намагання Китаю незаконно отримати дані про дослідження короновірусу, які проводять американські організації. Але в Китаї вважають, що окремі політики в США ігноруючи наявні факти невиправдано нагнітають ситуацію, повертаючись до епохи «Холодної війни», від чого постраждають обидві сторони.

 

Липневі ф’ючерси на сою у п’ятницю знизилися до місячного мінімуму на тлі загострення відносин з Китаєм, навіть попри дані про закупівлю державною китайською компанією 250 тис т сої з США.

 

Вчора США заявили, що запровадять додаткові санкції проти Китаю, якщо він позбавить Гонконг високого ступеню автономії. Також США турбують наміри КНР легалізувати свої спецслужби у Гонконзі.

 

Ціни на бразильську сою завдяки активному експорту та зміцненню курсу реалу виросли до 344-345 $/т FOB Brazil, тоді як американська соя подешевшала до 330 $/т FOB US Gulf.

 

Липневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго впали до 125,2 $/т, грудневі – до 130,7 $/т.

 

Фактичні обсяги закупівлі Китаєм кукурудзи з США значно поступаються визначеним у торговельній угоді, а подальша ескалація напруження не дозволяє сподіватися на активізацію продажів на тлі збільшення прогнозів нового врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):