Після спекулятивного стрибка ціни на пшеницю розвернулися донизу

2019-11-28 12:26:16
Після спекулятивного стрибка ціни на пшеницю розвернулися донизу

Після різкого зростання цін на озиму пшеницю в Чикаго та Парижі, ринки відновили падіння за відсутності фундаментальних чинників підтримки. 

 

Попит з боку покупців залишається низьким. Лише Йорданія цього тижня придбала 60 тис т пшениці з протеїном 11% та поставкою на початку квітня за ціною 239,3 $/т CFR Aqaba, яка на 1,5 $/т нижча, ніж на попередніх торгах. 

 

В ЄС на тлі активного експортного попиту посилюється дефіцит пропозицій пшениці. На фізичному ринку продажі зменшить національний страйк залізничників проти пенсійної реформи, що пройде 5 грудня. 

 

  • Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF впали на 0,5 €/т до 183 €/т або 201,43 $/т. 

 

Ринок американської пшениці в середу продовжив спекулятивне падіння. Після оновлення цінами в понеділок місячного максимуму, інвестори проводили продажі та фіксували прибутки. Обіцяні снігопади в районах вирощування твердої озимої пшениці та дощі в районах вирощування м’якої озимої пшениці сприятливо вплинуть на стан посівів.

 

Через святкування Дня Подяки у четвер біржі в США не працюватимуть, а у п’ятницю торгівля буде не активною.

 

Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

  • на 1,56 $/т до 193,54 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 1,47 $/т до 160,75 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1,29 $/т до 186,84 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

На фізичному ринку посилюється конкуренція, тому ціни на чорноморську та європейську пшеницю залишаються на одному рівні. Продавцям задля активізації продажів потрібно опускати ціни.

 

Російську пшеницю з протеїном 12,5% пропонують по 210 $/т FOB з поставкою у грудні, французьку з протеїном 11,5% - по 209 $/т FOB Руан, німецьку з протеїном 12,5% - по 212 $/т FOB Гамбург. Ціни пропозицій української пшениці з протеїном 11,5% опустилися до 205 $/т FOB для поставок у січні-лютому.

 

Ринок очікує збільшення пропозицій російської пшениці в лютому-березні та незначного падіння цін.

Коментарі відвідувачів (0):