Підвищення з/д тарифів призупинено

2017-09-25 13:21:58
Підвищення з/д тарифів призупинено

Державна регуляторна служба виступила з пропозицією переглянути розмір збільшення вартості залізничних перевезень. Тому після п’ятничного обговорення рішення про підвищення тарифу на 22,5% залишилося неузгодженим.

 

Голова служби К. Ляпіна попросила підприємців проаналізувати, а Мінінфраструктури розрахувати той рівень підняття цін, кошти від якого будуть реально спрямовані на розвиток Укрзалізниці в поточному році.

 

Вона наголосила, що «з 1 жовтня зростання тарифів не буде, проте остаточно документ не узгоджений і за законодавством є ще місяць на його обговорення».

 

Нагадаємо, що Кабмін 13.09.17 затвердив фінплан Укрзалізниці, що передбачає підвищення з 01.10.17 вартості вантажних перевезень залізницею на 22,5%.

 

Раніше Держрегулятор відмовився затверджувати проект наказу Мінінфраструктури, що затверджував індексацію з/д тарифів на 25%, та запропонував створити спільну з підприємцями робочу групу для визначення рівня підвищення, яке б влаштовувало всі сторони.

 

Американська торгова палата АСС попросила Кабмін утриматися від підвищення вартості вантажних залізничних перевезень в 2017 році, оскільки не впевнена у його доцільності та не бачить економічного обґрунтування та прозорості процесу тарифоутворення.

 

Експерти компаній, які входять до складу АСС, вважають, що перед черговим підвищенням тарифів потрібно оприлюднити підсумки попереднього підвищення, зокрема дані про ситуацію з розподілом рухомого парку, обігом, швидкість доставки та збереження вантажів.

 

Проти підняття тарифів виступає також Європейська бізнес Асоціація.