Підприємства Ostchem можуть зупинитися через дії Укрзалізниці

2018-08-22 12:36:15
Підприємства Ostchem можуть зупинитися через дії Укрзалізниці

Виробництво азотних добрив на підприємствах групи Ostchem (Черкаси-Азот, Рівне-Азот та Сєвєродонецький Азот), що належить Д. Фірташу, може бути припинено через дефіцит вантажних вагонів Укрзалізниці.

 

Переповнені складські приміщення, де заводи тимчасово зберігають вироблену продукцію, змусять підприємства знизити потужність виробництва аж до повної зупинки.

 

У зверненні до прем’єр-міністра В. Гройсмана та голови Укрзалізниці Є. Кравцова керівництво підприємств закликає найближчим часом відновити подачу рухомого складу, щоб не створювати загрозу зриву посівної кампанії для українських сільгоспвиробників.

 

За даними Ostchem, 50% виготовленої продукції перевозиться у вагонах Укрзалізниці. Щоденно підприємства групи відвантажують приблизно 10 тис т продукції, задля чого кожному з них необхідно в середньому 200 вантажних вагонів.

 

При цьому протягом 17-21 серпня із замовлених 150 Черкаси-Азот отримав лише 2 вагони, а РівнеАзот із замовлених 75 отримав 15 вагонів.

 

В Ostchem наголошують, що Укрзалізниця порушує договірні зобов’язання та зовсім не намагається виправити критичну ситуацію, яка склалася.

 

Союз хіміків України, який 20 серпня звернувся до голови Уряду з проханням створити робочу групу задля контролю над забезпеченням хімпідприємств залізничними вагонами, повідомляє, що РівнеАзот був змушений зберігати 12 тис т аміачної селітри на відкритому майданчику. Добову потребу підприємств у Союзі оцінюють у 90 вагонів, зокрема Черкаського Азоту – у 50 вагонів.