Перспективи ринку кукурудзи в США

2017-03-31 12:34:54
Перспективи ринку кукурудзи в США

Виробники поки що не відреагували на тенденції ринку кукурудзи та майже не скоротили посівні площі під зерновою, тому лише несприятлива погода зможе підтримати ціни.

 

USDA 31 березня оприлюднить огляд посівних площ. Агровиробники готові скоротити їх до 90,3 млн акрів. За умов нормальної врожайності це дозволить отримати 14 млрд бушелів зерна. Навіть за самими оптимістичними прогнозами запаси кукурудзи на 31 березня 2018 року складуть понад 2 млрд бушелів, що обмежить середню ціну приблизно на рівні 3,50 $/бушель.

 

В п’ятницю вийде звіт з урядовою оцінкою запасів на 1 березня. Ці квартальні данні останніми роками сильно відрізнялися від експертних очікувань, що призводило до різких стрибків ціни. Проте рекордні середньорічні запаси в декілька сотень мільйонів бушелів не сильно вплинуть на ринок.

 

Крім того, виникають складнощі з точним визначенням кормового споживання, оскільки воно включає в себе остаточне або невизначене споживання. Проте попит на зерно старого врожаю наразі добре зафіксований.

 

В кінцевому підсумку, ринок в значній мірі залежить від погоди. З урахуванням сезонних коливань стрибків котирувань ф’ючерсів на зерно нового врожаю можна очікувати в межах 4,35-4,70 $. Погодні проблеми залежатимуть від того, чи почнеться розвиток Ель-Ніньо, характерним є для якого є потепління в екваторіальній частині Тихого океану, що буде сприяти покращенню врожайності в США.

 

Наразі передчасно говорити про посуху, тим паче, що її змінили опади наприкінці березня. В квітні опади можуть перевищити норму в усіх регіонах, за виключенням північних рівнин. Якщо подібна тенденція збережеться, то затримка посівів стане більш імовірною, ніж втрати від посухи.

Коментарі відвідувачів (0):