Перекриттям доріг аграрії вимагатимуть повернути відшкодування ПДВ при експорті олійних

2018-03-16 12:57:24
Перекриттям доріг аграрії вимагатимуть повернути відшкодування ПДВ при експорті олійних

Вітчизняні аграрії погрожують безстроковим блокуванням автомагістралей по всі країні, якщо парламент на сесії 20 березня не підтримає законопроект № 7403-2, який поверне норму про відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку.

 

В понеділок вказаний законопроект має бути внесений до порядку денного, а у вівторок проголосований, - повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) М. Соколов, - інакше аграрії продовжать протести.

 

За даними ВАР, скасування норми про відшкодування ПДВ суттєво зменшить рентабельність вирощування сої та ріпаку, а збитки малих та середніх агровиробників перевищать 6 млрд грн, що змусить скоротити посівні площі під цими культурами щонайменше на 30%.

 

На думку І. Мірошниченка (Самопоміч), відсутність відшкодування ПДВ призведе до зменшення закупівельних цін на сою та ріпак на 16,7%, через що скоротиться не лише експорт, але й обсяги переробки.

 

Вже 13 обласних рад підписали звернення до голови ВР на підтримку законопроекту № 7403-2 з проханням якнайшвидше проголосувати вказаний документ.

 

Заступник голови комітету з питань агрополітики при ВР О. Бакуменко розповів, що норма, яка скасовувала відшкодування ПДВ при експорті олійних, була прийнята без обговорення та з порушенням регламенту, а більшість депутатів не зрозуміла, за що проголосували.

 

Нагадаємо, що чинним законодавством передбачено тимчасове скасування відшкодування ПДВ при експорті сої в період 01.09.18-31.12.21 та ріпаку в період 01.01.2020-31.12.21.

Коментарі відвідувачів (0):