Основний імпортер української соняшникової олії планує збільшити мито

2017-11-08 12:23:23
Основний імпортер української соняшникової олії планує збільшити мито

Індія, що є найбільшим покупцем рослинних олій, задля захисту власних виробників планує найближчим часом знову збільшити імпортне мито на сиру та рафіновану олію.

 

Імпорт дешевих олій та олійних культур з Індонезії, Малайзії, Аргентини та Бразилії зменшує рентабельність індійських переробників, через що падає попит на ріпак та сою місцевого виробництва.

 

В серпні п.р. влада країни підвищила імпортне мито на сиру пальмову олію до 15%, а на перероблену – до 25%. Попри це на фізичному ринку ціни на ріпак та сою опустилися нижче мінімальної встановленої урядом закупівельної ціни.

 

Протягом останніх тижнів спостерігається суттєве падіння цін, тому єдиним способом підтримати фермерів є підняття мита. Трейдери вважають, що мито на сирі та рафіновані олії може бути збільшено на 10%.

 

Уряд Нью-Делі щорічно імпортує пальмову олію з Малайзії та Індонезії, соєву з Аргентини та Бразилії, соняшникову з України та Росії на суму 10 млрд $. Крім того, планується видавати субсидії на експорт соєвого шроту, який зазвичай дорожчий за південноамериканський.

 

Збільшення мита може знизитись попит з боку Індії на українську соняшникову олію.

 

В 2016/17 МР Україна збільшила експорт соняшникової олії в порівнянні з попереднім сезоном на 30,4% до 5,84 млн т. Основними імпортерами вітчизняної соняшникової олії стали Індія (35% загального експорту), Китай (10%) та Іспанія (9%).

Коментарі відвідувачів (0):