Основні новини світових ринків зерна

2016-07-11 14:41:43
Основні новини світових ринків зерна

В країнах північної півкулі продовжується збирання врожаю. Аграрії США та країн Причорномор’я фіксують гарну врожайність зерна. Проте невизначеність з обсягами та якістю французької пшениці підтримує європейські ринки. Наразі всі очікують оприлюднення нового звіту USDA, в якому можуть змінитися показники виробництва та споживання зерна.

 

Європейська комісія зменшила оцінку валового збору пшениці до 144,6 млн. тон, хоча місяць тому прогнозувала його на рівні 145,1 млн. тон. В минулому році врожай пшениці склав 151,6 млн. тон. В порівнянні з попереднім сезоном врожайність в Україні на Росії виросте на 5-10 цн/га. Тепер всі очікують оцінки якості пшениці. Якщо частка продовольчої пшениці буде високою, то ціни на неї залишаться в межах 142-145 $/тону аж до вересня, коли буде підведено підсумок збиральної кампанії в інших країнах.

 

Оцінку валового збору ячменю для Франції зменшено одночасно з падінням натурної ваги зерна нижче 630 г/л. В Україні ціни на ячмінь опустилися до позначки 125-130 $/тону на умовах СРТ-порт.

 

Ціна сирої нафти у межах 47-48 $/тону та прогнози щодо скорочення виробництва ріпаку в ЄС дозволили утримати ціну ріпаку від падіння. Вона зупинилася на рівні 370-380 $/тону, хоча ще тиждень тому ріпак торгувався по 400-410 $/тону. Прогноз виробництва ріпаку країнами ЄС скорочено до 20,8 млн. тон проти прогнозу минулого місяця в 22 млн. тон. Олійність насіння знижується, проте це не підтримує ціни через падіння вартості пальмової та соєвої олії.

 

В п’ятницю американський ринок кукурудзи пішов доверху, головним чином через активізацію купівлі, викликану задовільним для споживачів рівнем цін. В першу чергу на це відреагувало Чикаго. Залишаються побоювання за врожай кукурудзи та сої внаслідок можливих високих температур в кукурудзяному поясі США в сукупності із посушливою погодою. Агентство Conab зменшило прогноз другого врожаю бразильської кукурудзи на 7 млн. тон до 43,05 млн. тон.

Коментарі відвідувачів (0):