Опади в США триватимуть ще тиждень

2019-06-05 12:11:48
Опади в США триватимуть ще тиждень

Основним драйвером зростання цін на світових ринках залишається затримка сівби сої та кукурудзи у США.

 

Протягом наступних 5-7 днів в кукурудзяному поясі США триватимуть опади, що перешкоджатимуть сівбі, тоді як в Південних Рівнинах дощі будуть заважати збиранню озимої пшениці й погіршать її якість.

 

Незначні опади на північному заході Середнього Заходу дозволять прискорити сівбу сої та кукурудзи, проте у східних та південних частинах сівба зупиниться через потужні опади. В штатах Іллінойс, Мічиган, Індіана, Огайо, що є найбільшими виробниками сої та кукурудзи в США, станом на 3 червня кукурудзою засіяно лише 31-45% площ, а соєю 17-21% в порівнянні з середніми 5-річними показниками 87-98% та 76-84% відповідно.

 

На південному заході Мексиканської затоки формується потужний циклон, який рухатиметься в напрямку північно-східного узбережжя Мексики та на південний схід Техасу та Луїзіани й принесе туди рясні опади в наступні 1-3 дні.

 

На Північних Рівнинах ще 3-4 дні зберігатиметься погода з температурою вище норми та незначними опадами, яка дозволить прискорити сівбу та сприятиме розвитку посівів ярої пшениці та вівса, після чого там знову підуть опади.

 

В Центральній та Південній Рівнинах грозові дощі призводять до розвитку хвороб озимої пшениці, що погіршують її якість, та затримують сівбу ярих культур. На південному сході США 3-4 дні зберігатиметься суха погода, яку змінять дощі.

 

В Канаді панує на диво суха погода, яка сприяла швидкій сівбі, хоча й викликала занепокоєння щодо кількості ґрунтової вологи. Наприкінці тижня в північній й центральній Альберті, півночі й південному сході Саскачевану, Манітобі пройдуть гарні опади, що сприятимуть розвитку посівів.

 

На півдні, сході й заході України, півдні Росії пройшли опади, які зменшили стрес рослин від посухи, проте в наступні 10-14 днів туди повернеться суха та спекотна погода.

 

На півночі Казахстану та півдні Сибіру помірна температура з невеликими опадами наступної декади сприятиме розвитку посівів ярої пшениці.

Коментарі відвідувачів (0):