Огляд ринків зернових та олійних культур на 19 травня

2016-05-19 13:29:43
Огляд ринків зернових та олійних культур на 19 травня

Пожвавлення відвантажень на місцевих ринках та посилення експортного попиту надає підтримку котируванням на світових біржах зерна, незважаючи на перспективи гарних врожаїв у країнах північної півкулі. Проте трейдери уважно слідкують за станом посівів, так як занадто сира погода може спровокувати розвиток різноманітних хвороб.

 

Асоціація кооперативів Німеччини оцінила врожай м’якої пшениці в 2016 році на рівні 25,57 млн. тон, хоча місяць тому він прогнозувався на рівні 26,1 млн. тон. Прогноз врожаю ріпаку становить 5,1 млн. тон проти 5,04 млн. тон місяць тому.

 

Температура повітря в Бразилії продовжує утримуватися на рівні значно вищому за середній для сезону, тому, імовірно, другий врожай кукурудзи (Safrinha) буде нижчим.

 

Ринок ріпаку все ще отримує підтримку з боку зростання ціни сої в Чикаго до 400 доларів/тону та поступового подорожчання сирої нафти, яка наразі прагне протестувати рівень опору 50 $/барель.

 

Соя в Південній Америці продовжує зберігати високий рівень цін близько 420 дол/тону. Врожай сої в Аргентині залишається незадовільним, тому попит на неї на світових ринках доволі відчутний.

 

Над країнами Чорноморського регіону з самого початку поточного місяця встановилися погодні умови, сприятливі для вегетативного розвитку рослин, як озимих, так і ярих культур. На більшій частині України, півдні Росії, Поволжя та Уралу кількість опадів перевищила середню норму для регіону. Очікується, що завдяки цим опадам врожай озимих та ярих культур збільшиться.

 

На умовах СРТ-порт України трейдери називають наступні ціни на культури врожаю 2016 р.:

  • кукурудза $156,
  • пшениця 3-го класу $154,
  • пшениця 2-го класу $158,
  • пшениця фуражна $149,
  • ячмінь $138.

Коментарі відвідувачів (0):