Обіцянка Китаю купувати більше американської сої та кукурудзи підтримало ціни

2019-02-22 12:42:26
Обіцянка Китаю купувати більше американської сої та кукурудзи підтримало ціни

Уряд Китаю планує запропонувати Вашингтону підвищити імпорт сільськогосподарської продукції із США на $30 млрд на рік у рамках можливої торгової угоди, яке обговорюється представниками двох країн, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на інформовані джерела.

 

За словами джерел, пропозиція збільшити закупівлі соя-бобів, кукурудзи і пшениці може бути внесена в меморандум.

 

Крім того, на переговорах планується обговорити скасування антидемпінгових мит на суху барду, побічний продукт виробництва етилового спирту з кукурудзи, який використовується в якості фуражу, говорять джерела.

 

Влада КНР неодноразово пропонувала підвищити закупівлі американської сільськогосподарської продукції та енергоносіїв для скорочення свого профіциту у зовнішній торгівлі з США. Після оголошення про замороження підвищення мит в минулого грудня країна відновила імпорт зі Штатів ряду продуктів, включаючи соя-боби, припинений раніше через ескалацію торгового конфлікту.

 

У 2017 році Китай імпортував з США продукти сільськогосподарського сектора на суму $24,2 млрд, причому 60% цієї суми припало на олійні культури. У минулому році показник впав на третину, до $16 млрд із-за введення Китаєм відповідних мит на ввезення такої продукції в розмірі 25%.

 

Вашингтон і Пекін домовилися не підвищувати взаємні мита до 1 березня. Якщо до цього часу країнам не вдасться досягти угоди, президент США Дональд Трамп пообіцяв підвищити з 10% до 25% мита на імпорт китайських товарів на суму $200 млрд у рік.

 

 

На цій новині ціни на сою і кукурудзу в Чикаго вчора зросли на 1,5% і на 1,3% відповідно. Зростання котирувань на кукурудзу було обмежене прогнозом зростання посівних площ в США в новому сезоні від USDA до 92 млн. акрів, що на 2,9 млн акрів більше ніж в минулому сезоні при оцінці аналітиків на рівні 91,5 млн. акрів. 

Прогноз посіву сої різко знижений до 85 млн акрів порівняно з 89,2 млн акрів в минулому році і 86,144 млн акрів за середньою оцінкою аналітичних агенцій. Прийняття рішення Китаєм збільшити закупівлі сої і кукурудзи в наступному сезоні може ще вплинути на фінальну структуру посівів і впливати на ціни.

Коментарі відвідувачів (0):