Нещодавні опади покращили стан посівів в Україні

2017-06-20 12:08:43
Нещодавні опади покращили стан посівів в Україні

Минулими вихідними в більшості регіонів країни пройшли опади, які дещо покращили стан посівів.

 

За словами керівника відділу агрометеорології «Укргідрометеоцентру» Т. Адаменко, поки що важко визначити, як саме вони вплинуть на майбутній врожай. Якщо рослини перейшли в стан воскової стиглості, що зафіксовано в окремих регіонах ще 10 червня, то опади вже не допоможуть.

 

Гарні дощі пройшли на Одещині та Черкащині. Проте на Київщині, Полтавщині та Кіровоградщині кількість опадів була недостатньою для покращення стану посівів.

 

Найбільше страждають від посухи Київська, Херсонська, Запорізька, Полтавська, Миколаївська, Черкаська та Кіровоградська області, де в порівнянні з травневими оцінками можливе зменшення врожайності на 10-15%.

 

Хоча посіви ярових поповнили нестачу вологи, посуха все ж таки несприятливо вплинула на їх майбутню врожайність. Навіть волога, що проникла в ґрунт, швидко випарується через високу температуру повітря, яка становитиме 28-32 градуси.

 

Оптимальне співвідношення температури та вологи повітря спостерігається в західних регіонах України, в центрі та на сході відчувається нестача вологи.

 

Опади були життєво необхідними для пізніх культур, яким спочатку було надто холодно, а потім сухо. Коренева система ранніх культур більш розвинена, що дозволяє їм отримувати вологу з глибших шарів ґрунту. Пізні культури сильніше потерпають від посухи.

 

За прогнозами метеорологів, 21 червня в західних та північних регіонах пройдуть короткочасні дощі та знизиться температура повітря, що сприятливо вплине на посіви. В південно-східних областях дощі імовірні 24 червня.

Коментарі відвідувачів (0):