НБУ спрощує валютні операції для активізації валютного ринку

2017-06-19 12:37:34
НБУ спрощує валютні операції для активізації валютного ринку

Нацбанк України постановою № 55, яка вступить в дію з 26.06.17, спростив деякі операції з торгівлі валютою та банківськими металами на вітчизняному міжбанківському валютному ринку.

 

Зокрема, скасовані обмеження по обміну безготівкових валютних коштів для фізичних осіб, що не займаються підприємництвом. Тепер подібні операції з валютою на власних рахунках їм дозволено проводити без обмежень за групою класифікатора та кількістю операцій протягом доби. Раніше громадяни могли обмінювати валюту лише раз на день та лише іноземну валюту 1-ї групи класифікатора.

 

Фізичним особам дозволено обмінювати готівкову валюту на безготівкову без обмежень за групою класифікатора.

 

НБУ також спростив правила здійснення обміну валюти суб’єктами ЗЕД та банками, збільшив перелік банківських операцій з валютою та банківськими металами на світових ринках.

 

На думку регулятора, такі кроки дозволять посилити активність покупців на міжбанку та зупинять укріплення гривні, яке спостерігається протягом останнього місяця, через що НБУ змушений постійно викупати надлишки валюти.

 

В п’ятницю на міжбанку спостерігалося підвищення активності покупців та продавців, через що обсяг торгів сягнув досить великого для п’ятниці показника: зареєстровано 530 угод на суму 320 млн доларів по середньозваженому курсу 26,0219 грн/$. НБУ участі в торгах не приймав.

 

Нацбанк намагається пом’якшити сезонне укріплення гривні, яке в липні-серпні, після початку продажів зерна нового врожаю та збільшення надходжень валюти, може становити 25,5-25,8 грн/$.

Коментарі відвідувачів (0):