НБУ обіцяє стримувати курс долара та інфляцію в Україні

2018-07-18 12:47:26
НБУ обіцяє стримувати курс долара та інфляцію в Україні

16 липня Рада в НБУ прийнято Стратегію монетарної політики Нацбанку. Завдяки ній очікується подальша реалізація режиму інфляційного таргетування. Це потрібно для стримування темпів інфляції, що дозволить створити стійкий макроекономічний розвиток країни. Нова За словами глави НБУ Якова Смолія, стратегія дозволить зберегти ключові елементи щодо інфляційного таргетування. Вона передбачає основні цілі, а також прийняті напрямки та які будуть використані інструменти в галузі монетарної політики на середньострокову перспективу. Про це повідомив глава НБУ Яків Смолій. Згідно даного документу, ціль по інфляції повинна бути на рівні 5% ± 1 п.п. Передбачається досягнення поставлених завдань до кінця 2019 року.

 

На фоні зростання дефіциту зовнішньої торгівлі товарами, а також невизначеність із новою програмою кредитування МВФ, на Нацбанк покладається велика відповідальність по стримуванню курсу долара у найближчій перспективі.

 

Спостерігається збільшення дефіциту експорту за період із січня по травень поточного року на $632 млн. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, він склав $2,055 млрд., зокрема, експорт товарів із України за 5 місяців проти цього ж періоду минулого року виріс на 12,9% - до $19,46 млрд., імпорт – на 15,3%, до $21,515 млрд.

 

Зовнішня торгівля велася із партнерами з 210 країн світу.

 

Об’єм експорту товарів із країн ЄС виріс на 21,3% - до $8,193 млрд., імпорту із країн ЄС – на 13,3%, до $8,914 млрд.

Коментарі відвідувачів (0):