Нацбанк зупинив падіння долара на рівні 27,8 грн/$

2018-02-01 12:23:30
Нацбанк зупинив падіння долара на рівні 27,8 грн/$

Вчора Нацбанк зупинив подальше падіння долара, який протягом останніх днів січня втратив 2,8%.

 

Гривня зміцнюється завдяки значному обсягу пропозицій на тлі стриманого попиту з боку покупців, які вичікують найнижчого курсу.

 

На вчорашніх торгах було зареєстровано 844 угоди на загальну суму 688,52 млн $ по середньозваженому курсу 27,8435 грн/$.

 

Нацбанк використовує ситуацію та протягом тижня через запит «найкращого курсу» та аукціон викупив 154 млн $. А вчора провів навіть два аукціони. Перший об 11:00 на 30 млн $, а вже через годину другий на 100 млн $.

 

Після викупу Нацбанком надлишку валюти подальшого падіння долара не відбувалося.

 

Причини збільшення пропозицій мають ситуативний характер.

  1. Необхідність закривати гривневі зобов’язання наприкінці місяця.
  2. Розміщення Мінфіном держпаперів з підвищеною завдяки збільшенню облікової ставки НБУ прибутковістю, частину яких придбали нерезиденти за кошти, отримані від продажу валюти.
  3. Падіння готівкового курсу активізувало продаж валюти банками, які викупають її в населення.
  4. Для участі в тендері з купівлі частот 4G мобільні оператори реалізовували валюту задля поповнення наявних гривневих ресурсів до рівня, необхідного для тендерного внеску.

 

На початку лютого попит на валюту зросте, оскільки дочірні підприємства іноземних компаній вийдуть на міжбанк з репатріацією дивідендів та імпортерам енергоносіїв потрібні будуть кошти для укладання угод. При цьому обсяг пропозицій може бути доволі скромним.

 

Тому Нацбанку потрібно буде так само швидко реагувати на стрибки курсу, як він зараз викуповує надлишки валюти.

Коментарі відвідувачів (0):