Найближчим часом в основних регіонах вирощування сільгоспкультур пройдуть опади

2019-09-20 12:08:22
Найближчим часом в основних регіонах вирощування сільгоспкультур пройдуть опади

Погода в новому сезоні сприяє отриманню гарних врожаїв в більшості країн-виробників.

 

В США теплий вересень з помірними опадами прискорює дозрівання сої та кукурудзи, а опади, які наступного тижня пройдуть в Бразилії, зменшать занепокоєння щодо майбутнього врожаю сої. В Європі та Причорноморських країнах опади також покращать умови для сівби озимини.

 

Помірні та сильні зливи на Північних Рівнинах та Середньому Заході США з температурами вище норми та за відсутності приморозків сприяють розвитку посівів сої та кукурудзи, які ще відстають у розвитку. В окремих регіонах надмірні опади можуть призвести до повеней та втрати врожаю.

 

Опади на Центральних та Південних Рівнинах збільшать запаси вологи в ґрунті та сприятимуть сівбі й розвитку посівів озимої пшениці.

 

В канадських преріях ще тиждень зберігатиметься тепла погода, яка сприятиме пізньому розвитку каноли та прискоренню збирання, яку затримало холодне літо. Потім наступить різке зниження температур з імовірними приморозками в окремих районах Альберти та на північному заході Саскачевану, що перешкодить дозріванню рослин та збиранню врожаю.

 

Посуха в Бразилії вже місяць затримує сівбу сої, що посилює занепокоєння долею майбутнього врожаю. Ще 5 днів триватиме тепла й суха погода, після чого в усіх регіонах вирощування сої знизиться температура й пройдуть опади, що сприятимуть сівбі.

 

Відсутність опадів в Європі знижує врожайність сої та кукурудзи та затримує сівбу озимих культур. Наступної декади в Західній та Центральній Європі пройдуть опади, що покращать перспективи для озимини.

 

Посушлива погода в Причорноморських країнах також затримує сівбу й може пошкодити посіви озимого ріпаку в Україні, хоча й сприяє збиранню соняшника, сої та кукурудзи, врожайність якої знизиться через дефіцит опадів під час наливу зерна. Протягом 7-10 днів в Україні пройдуть незначні опади, які не зможуть суттєво поповнити запаси ґрунтової вологи.

 

В Індії завершується сезон мусонів, які покращили стан посівів та перспективи врожаю більшості літніх культур та створили сприятливі умови для сівби озимої пшениці та ріпаку наприкінці року.

 

У центрально-східній частині Австралії ще 5 днів пануватиме суха погода, яку через 7-10 днів можуть змінити незначні опади, які все ж таки не покращать врожай пошкодженої посухою озимої пшениці. В західних регіонах завдяки опадам пшениця знаходиться у гарному стані.

Коментарі відвідувачів (0):