Нафта дорожчає через руйнівні наслідки урагану Харві

2017-09-06 12:57:46
Нафта дорожчає через руйнівні наслідки урагану Харві

Реакцією на події, що прокотилися світом, стало укріплення на минулому тижні основних сировинних ринків.

 

Найбільш впливовим виявився ураган Харві, що прокотився узбережжям Мексиканської затоки в штаті Техас та приніс величезні збитки.

 

Особливо постраждало місто Х’юстон, яке є четвертим за величиною містом США. Там протягом чотирьох днів випав майже тріліон галонів опадів, що приблизно дорівнює обсягу води, яка проходить Ніагарським водоспадом за 15 днів.

 

Оскільки Техас є світовим лідером з виробництва та переробки енергоресурсів, то закриття регіональних енергетичних підприємств суттєво вплинуло на весь енергетичний ринок. Закрилися НПЗ, частка яких в переробній потужності США становить 25%. Тимчасова бездіяльність портів зупинила експорт та імпорт товарів. Трубопроводи, якими дизпаливо та бензин постачалися до нафтопереробного центру в Нью-Йорку, перекрили через зупинку подачі сировини з узбережжя Мексиканської затоки.

 

Як наслідок, ціни на бензин та нафтопродукти в США виросли, а нафта марки brent подорожчала до 53,3 $/барель.

 

Після загострення ситуації з Північною Кореєю золото перетнуло позначку 1300 $/унцію, що спричинило подорожчання інших дорогоцінних металів, ринок яких показав найбільше з січня зростання за підсумками місяця.

 

Окрім технічних купівель, викликаних стрімким зростанням ціни, ринок підтримують сумніви Вашингтону щодо доцільності подовження ліміту держборгу та податкових реформ, а також геополітична напруга.

 

Долар відносно кошика основних 10 світових валют впав до найнижчого за 2,5 роки рівня.

 

Ціни на соєву олію виросли слідом за котируваннями нафти та біодизеля на 1,7% до 785 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):