Надлишок пропозицій пшениці в світі дозволяє імпортерам опускати ціни

2017-05-18 12:15:46
Надлишок пропозицій пшениці в світі дозволяє імпортерам опускати ціни

Незважаючи на зменшення світового виробництва пшениці в 2017/18 МР до 737,8 млн т, обсяг пропозицій залишиться дуже високим, а перехідні запаси перевищать рекордний показник поточного сезону.

 

Надлишок пропозицій дозволяє імпортерам знижувати ціни, переглядати вимоги до якості зерна та коригувати обсяги закупівлі.

 

Державний єгипетський оператор GASC збільшив на 0,5% норму вмісту протеїну в пшениці, яку планує купувати на тендері. За новими правилами, вміст протеїну в французькій пшениці повинен бути не меншим за 12%, тоді як в українській, румунській та російській – не меншим за 12,5%. Нагадаємо, що раніше до участі в тендері допускалася французька пшениця з протеїном не нижче 11,5%, причорноморська – 12%.

 

На тендері 17 травня агентство GASC придбало 295 тис т борошномельної пшениці походженням з Румунії, США, України та Росії з поставкою протягом 15-24 червня. Найнижчою була ціна американської пшениці на базисі FOB та румунської на базисі C&F.

 

Індія запровадила імпортне мито на пшеницю, запаси якої в країні сягнули 1,8 млн т завдяки активному імпорту зерна з Австралії та Причорномор’я в попередні місяці.

 

Індійські переробники віддають перевагу пшениці місцевого виробництва завдяки її гарній якості. Крім того, через надлишок пропозицій купувати пшеницю на внутрішньому ринку борошномелам вигідніше, ніж імпортну.

 

Індійська продовольча корпорація по закупівлі зерна вже придбала для держрезерву 27,1 млн т пшениці місцевого виробництва, тоді як в минулому році було закуплено 23 млн т.

Коментарі відвідувачів (0):