На ринку зерна найбільшим попитом користуються кукурудза та соя

2016-06-15 13:56:45
На ринку зерна найбільшим попитом користуються кукурудза та соя

Попит на американську кукурудзу підтримує стабільні ціни в Чикаго. Ринок очікує виходу наступного звіту USDA (30 червня), в якому будуть зменшені площі під американською кукурудзою.

 

В Бразилії зафіксована занадто низька температура повітря, що несприятливо вплине на врожай кукурудзи. На більшій частині кукурудзяного поясу США та в Росії очікується спекотна та засушлива погода. Це може призвести до обмеження трейдерами продажів майбутнього врожаю, оскільки агрокліматичні умови починають впливати на ціни. Ціна кукурудзи нового врожаю в Україні на умовах поставки СРТ-порт в жовтні становить 175 $/тону, в грудні – 178 $/тону.

 

Ціни на ріпак залишаються стабільними на рівні 410-420 $/тону, незважаючи на падіння ціни пальмової олії. Від’ємна тенденція викликана зростанням виробництва та зменшенням попиту в період Рамадану.

 

Продовжує дорожчати соя. На чиказькій біржі ціна тестувала рівень 12 $/бушель або 440 $/тону, проте наприкінці сесії відступила через фіксацію інвесторами прибутку.

 

Аналітики очікують, що в наступному звіті USDA, який вийде 30 червня, кількість площ під соєю буде збільшена за рахунок площ під кукурудзою.

 

Посівні площі під соєю складають 83,8 млн. акрів проти 82,2 млн. акрів за інформацією USDA. Посівні площі під кукурудзою складають 92,6 млн. акрів, тоді як USDA оцінює їх в 93,6 млн. акрів.

 

Українська кукурудза залишається дефіцитним товаром на світовому ринку. В травні обсяги відвантажень відчутно скоротилися та склали 0,68 млн. тон проти 1,88 млн. тон в квітні. Це призведе до зменшення активності в вітчизняних портах в найближчі тижні. Ціни на умовах СРТ-порт стрімко зростають, за кукурудзу вже платять 185 $/тону, за сою – 400-410 $/тону.

 

Кількість площ під соєю та кукурудзою в Україні залишилася на рівні минулого року, тому обсяги врожаїв будуть залежати від погодних умов в липні та серпні. Очікується, що спекотна та суха погода пануватиме над південним заходом Росії та на сході України.

Коментарі відвідувачів (0):