На ринку кукурудзи посилюється конкуренція

2017-06-06 12:17:35
На ринку кукурудзи посилюється конкуренція

Збирання кукурудзи в Аргентині уповільнилося через дощі, тому період активного експорту буде зміщений на серпень. Це посилить конкуренцію між продавцями з Аргентини, Бразилії та США та ще сильніше послабить світові ціни, що й так потерпають від надлишку пропозицій зерна.

 

Найбільшим експортером кукурудзи є США, наступні позиції займають Аргентина та Бразилія. Аргентина збирає та продає кукурудзу з березня по липень, проте цьогоріч через затоплені дороги та затримку із посівною експорт продовжиться і в серпні. Перевага країни полягала в можливості розпочинати продаж нового врожаю кукурудзи в червні-липні, випереджаючи головних конкурентів. Проте на сьогодні зібрано менше 40% врожаю, що на 20% менше тогорічного показника.

 

В поточному сезоні Аргентині прогнозують рекордний врожай кукурудзи – не менше 39 млн т, збирання якого продовжиться і в серпні. Традиційно в цьому місяці на ринки виходить бразильська кукурудза, а з вересня починають продаж врожаю США.

 

В очікуванні значного обсягу світових пропозицій трейдери продають кукурудзу, сподіваючись пізніше придбати її за більш низькою ціною. Станом на 30 травня на Чиказькій СВОТ фонди утримували вдвічі більше коротких позицій на кукурудзу, ніж довгих.

 

Експерти Agroconsult оцінюють виробництво кукурудзи в Бразилії в 2016/17 МР в 100 млн т, а експорт – на рівні 32 млн т. Місяць тому державне агентство Conab прогнозувало врожай на рівні 92,8 млн т, а МСГ США – на рівні 96 млн т.

Коментарі відвідувачів (0):