МВФ вимагає до кінця року прийняти закон про обіг землі

2016-10-04 12:40:08
МВФ вимагає до кінця року прийняти закон про обіг землі

В одному з положень Меморандуму про співпрацю між Україною та МВФ йдеться про те, що до кінця 2016 року парламент має затвердити закон, який буде регламентувати обіг сільськогосподарських земель.

 

Керівник місії Фонду в Україні Рон ван Руден розповів, що мораторій на продаж сільгоспземель, який діє наразі, робить неможливим повноцінний розвиток аграрного сектору країни та використання землі у вигляді задатку для отримання кредитів.

 

«Тому для України дуже важливо просуватися далі у питанні земельної реформи та вносити на розгляд парламентарів нові законопроекти, що дозволять продавати землю», - наголосив представник МВФ.

 

Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення був введений у дію в 2002 році, з тих пір неодноразово подовжувався і має закінчитися 1 січня 2017 року.

 

В березні минулого року МВФ відкрив чотирирічну програму EFF на загальну суму SDR 12,348 млрд (біля 17,25 млрд. $). Перший транш склав 5 млрд. $, надалі програма мала щоквартально переглядатися. Протягом 2015 року Україна мала отримати три транші по SDR 1,18 млрд (1,65 млрд. $), а в 2016-18 роках обсяг щоквартальної допомоги повинен був скоротитися до SDR 0,44 млрд (0,61 млрд. $).

 

Проте, як і у двох попередніх програмах співпраці з МВФ, Україні вдалося отримати лише перші два транші, після чого внаслідок політичної кризи та зміни уряду виділення коштів було призупинене. В квітні 2016 року переговори з МВФ були відновлені новим очільником уряду В. Гройсманом. Проте рішення про надання третього траншу в розмірі 1 млрд. $ було прийняте лише в середині вересня. В рамках програми EFF Україна планує до кінця року отримати від МВФ ще 1,3 млрд. $ позики.

 

Коментарі відвідувачів (0):