МВФ поки не вимагатиме від України земельної реформи

2017-07-21 12:22:54
МВФ поки не вимагатиме від України земельної реформи

«Програма кредитування може бути в четвертий раз переглянута Радою Директорів МВФ після того, як будуть імплементовані відповідні реформи, головними з яких є пенсійна, антикорупційна та приватизаційна», - повідомили в четвер в МВФ на брифінгу в Вашингтоні.

 

Крім того, мають бути продовжені реформи фіскальної служби та енергетичної ґалузі.

 

Земельна реформа хоча і вважається важливою умовою програми, проте може бути відкладена до кінця року.

 

В березні 2015 р. МВФ відкрив чотирирічну програму EFF допомоги Україні обсягом 16,75 млрд. $, яка передбачала надання першого траншу в розмірі 5 млрд. $ та щоквартальний перегляд виконання програми.

 

Другий транш у 1,7 млрд. $ Україна отримала з незначною затримкою, після чого на тривалий час фінансування було заморожене через політичну кризу та зміну уряду.

 

Уряд Гройсмана в квітні 2016 р. поновив переговори з МВФ, проте черговий транш в сумі 1 млрд. $ надійшов лише в вересні, а четвертий – в квітні 2017 р.

 

Згідно затвердженного Радою директорів графіку переглядів, до кінця 2017 року програму мають переглянути тричі: в травні, серпні та листопаді. За умови виконання урядом України вимог фонду за підсумками четвертого перегляду може бути надане фінансування в сумі 1,907 млрд. $, а далі ще двічі по 1,28 млрд. $. Загалом це складе 4,46 млрд. $.

 

Міністр фінансів України О. Данилюк повідомив, що восени МВФ вирішить долю чергового траншу в межах програми EFF.

Коментарі відвідувачів (0):