Міжбанк зустрічає Новий рік курсом 27,20 грн/долар

2016-12-30 12:12:19
Міжбанк зустрічає Новий рік курсом 27,20 грн/долар

Останній в 2016 році робочий день валютного міжбанку пройшов в суєті. Банки та клієнти закривали власні валютні операції, а НБУ оперативно реагував на стрибки курсу. Спостерігалася суттєва перевага попиту над пропозицією. Фактично продавці валюти протягом торгів залишалися в меншості та диктували ринку свої умови. Це призвело до стрибка котирувань на міжбанку, а далі зачепило й готівковий долар, вартість якого протягом дня піднімалася навіть вище за 28 грн.

 

Нацбанк був змушений оголосити аукціон з продажу 100 млн. доларів з терміном подання заявок до 11:30. Проте він не зміг відчутно збити ажіотаж, тому після короткочасного зменшення котирувань незабаром вони знову продовжили зростати. Під кінець торгів за рахунок проведення незначних за обсягами операцій курс вдалося зменшити до 27,05/27,20 грн/$, що дивним чином збігається з середньорічним курсом долара, закладеним в бюджет-2017.

 

Більшість угод укладено в межах широкого коридору 27,10-27,25 грн/$. При цьому котирування в межах 27,10 грн/$ - це операції між банками та регулятором на аукціоні.

 

Незважаючи на передсвяткові настрої, ринок залишився стурбованим та залежним від дій будь-якого крупного гравця ринку. Це означає, що дилери банків після свят явно не будуть нудьгувати. Вочевидь, що на нестабільному ринку спекулятивні атаки на гривню продовжаться і після Нового року.

 

Коментарі відвідувачів (0):