Мінюст унеможливив подвійну реєстрацію договорів оренди землі

2017-11-08 12:04:47
Мінюст унеможливив подвійну реєстрацію договорів оренди землі

Міністерство юстиції України запровадило систему автоматичного обміну інформацією між Держгеокадастром та реєстром майнових прав, що унеможливить подвійну реєстрацію договорів оренди землі.

 

Заступник міністра з питань держреєстрації О. Сукманова розповіла, що «основною причиною конфліктних ситуацій в агросекторі стала наявність подвійних орендних договорів. Перед оформленням договору оренди ділянки реєстратор повинен впевнитися, що вона вже не знаходиться в оренді, задля чого направляє запит до Держгеокадастру. Проте на практиці запити або не направляються, або договори реєструються без отримання відповіді. Через що два орендаря одночасно заявляють про майнові права на одну й ту саму ділянку».

 

Задля вирішення проблеми було введено систему автоматичного передавання даних між Держгеокадастром реєстром майнових прав. Вона не дозволить реєстратору оформити договір оренди, поки не будуть отримані дані від Держгеокадасту про наявність або відсутність зареєстрованих прав оренди на ділянку.

 

Тепер людський чинник не впливатиме на ситуацію, оскільки реєстратори будуть дотримуватися процедури в будь якому випадку.

 

Така новація стане ще одним кроком Мінюсту в боротьбі з рейдерськими захопленнями агропідприємств. Оскільки саме подвійні договори оренди використовують рейдери задля нападів на фермерські господарства.

Коментарі відвідувачів (0):