Міністерство АПК намагається прискорити реформування ринку землі

2016-09-16 12:47:39
Міністерство АПК намагається прискорити реформування ринку землі

В своєму виступі на виїзному засіданні Комітету ВР з питань агрополітики, яке пройшло в Батурині, Міністр агропродполітики Т. Кутовий наголосив на необхідності якнайшвидшого запуску земельного ринку.
«Досі не вирішені питання мінімальної вартості землі, її продажу та обміну, в той час як у власності фізичних осіб знаходяться 22 млн. га. Потрібно переймати світовий досвід та правильно розпоряджатися наявними статками та оцінювати їх. Ми повинні будувати правила та йти вперед», - сказав Кутовий.


Міністр повідомив, що на розгляд парламенту наразі винесені 7 законопроектів, які стосуються земельних питань, і депутати мають вирішити, який з них буде прийнятий. Крім того, народні обранці мають визначитися і з системою оподаткування агропідприємств, і з правилами проведення земельної реформи. Проте зміни до земельного законодавства потрібно вносити якнайшвидше.
Голова корпорації «Сварог Вест Груп» А. Гордійчук, який одночасно є членом президії Аграрної партії України, після виїзного засідання висловив думку, що питання відкриття ринку землі в Україні має вирішуватися шляхом проведення всенародного референдуму.


Нагадаємо, що Мінагропрод у співпраці з Держгеокадастром розробили законопроект «Про обіг сільськогосподарських земель». Він дасть змогу фермерам під час дії мораторію на продаж сільськогосподарських земель закладати орендовані площі та розвивати підприємства за рахунок отриманих коштів. Це повинно позитивно впливати на інфраструктуру сільських територій. За вказаним законопроектом орендарі зможуть відчужувати права на оренду землі, визначати умови передачі в оренду земель державної або комунальної власності для ведення сільського господарства або під забудову.


Законопроект регламентує чіткі правила проведення та здійснення земельних торгів, внаслідок чого процес передача землі в оренду стане прозорим та відкритим.