Мінфін змінив порядок порушення карних проваджень відносно бізнесу

2016-07-22 13:11:27
Мінфін змінив порядок порушення карних проваджень відносно бізнесу

Прес-служба Міністерства фінансів повідомляє про заходи, вжиті з метою скорочення кількості безпідставних карних проваджень відносно бізнесу.

 

За розпорядженням Мінфіну Державною фіскальною служба видано 21.07.16 р. наказ, яким змінюється підхід до порушення карних справ по відношенню до бізнесу в Україні. Тепер такі справи будуть порушувати лише за наявності дійсних доказів щодо вчиненних правопорушень.

 

В міністерстві відмічають, що запропоновані зміни істотно зменшать кількість необґрунтованих карних проваджень, відкритих по відношенню до бізнесу.

 

До цього наказу ДФС розпочинала кримінальні провадження в той час, як висновки податкових перевірок ще оскаржувалися пыдприэмцями в суді. В багатьох випадках були відсутні дійсні докази вчинення злочину.

 

Як розповів омбудсмен по заисту бізнесу Альгірдас Шемет, протягом 2015 року в Україні відкрили 1748 карних проваджень, з яких лише 55 передали до суду.

 

«Тепер матеріали стосовно проведених перевірок можна буте передавати до податкової поліції лише після закінчення судової процедури оскарження. Це означає, що карні справи проти бізнесу будуть порушуватися виключно при наявності достовірних доказів вчинення карних злочинів», - повідомили в Мінфіні.