Мінагропрод планує запустити ринок землі поетапно та без участі іноземців

2016-09-26 13:34:23
Мінагропрод планує запустити ринок землі поетапно та без участі іноземців

Ринок землі, у рамках розробленої Мінагропродом моделі запуску, планується запроваджувати у два етапи із забороною на приймання участі іноземцям.

 

Перший заступник Міністра агрополітики М. Мартинюк повідомив, що «на початковому етапі протягом двох років буде виставлено на продаж до 1 млн. га державного земельного фонду. Такі землі найбільше цікавлять інвесторів, тому що, на відміну від паїв, є єдиним масивом. Певна кількість земельних угод дозволить зрозуміти вартість ціни у різних регіонах країни, та на момент запровадження другого етапу визначитися з мінімально допустимою ціною землі».

 

За подібною схемою продаж ділянок буде проводитись за допомогою онлайн-аукціонів, що забезпечить рівний доступ для великої кількості покупців.

 

Держгеокадастр на основі найновішої технології захисту інформації blockchain вже створив всю необхідну для проведення електронних торгів структуру, випробував її та готовий передати на баланс відомству, що буде визначене Кабміном.

 

На другому етапі планується відкрити ринок землі для приватних осіб. Розуміючи цінові орієнтири, вони зможуть реалізувати свої ділянки приватним інвесторам або державі, що за допомогою профільних структур стане резервним випадком для пайовиків, на яких буде здійснюватися тиск або примушення до продажу.

 

На жодному етапі участь в ринку не прийматимуть іноземці або юридичні особи, хоча це і звузить коло покупців та незначно стримуватиме ціну. Проте будуть забезпечені гарантії вітчизняних інтересів.

 

Досвід країн Східної Європи та Балтики показує, що протягом перших трьох років ціна землі збільшується на 25%, а далі з 4 по 11 рік – на 8-10%. Крім того, запровадження вільного земельного ринку підвищує ефективність господарської діяльності та збільшення середньої врожайності сільгоспкультур в перші два роки в середньому на 30%.

 

В підсумку, за словами М. Мартинюка, фермери отримають стимул для набуття земель у власність і, як наслідок, збільшення кредитних можливостей. Агрохолдинги нічого не виграють, проте і не втратять, оскільки ті кошти, що зараз вони недосплачують, використовуючи дешеві земельні ділянки, підуть на купівлю частини земельного банку. Держава вже на першому етапі отримає прибуток від запровадження ринку землі до 7-8 млрд. доларів.

 

Коментарі відвідувачів (0):