Мінагропрод може переглянути експортні обсяги зерна, встановлені Меморандумом

2016-12-23 13:06:43
Мінагропрод може переглянути експортні обсяги зерна, встановлені Меморандумом

Мінагропродполітики готове переглянути в бік збільшення кількості зернових та олійних культур, що дозволено експортувати згідно з Меморандумом про взаєморозуміння на зерновому ринку. Про це під час засідання робочої групи розповіла заступник міністра О. Ковальова.

 

Повідомляється, що станом на 01.12.16 обсяги експорту зерна в сезоні 2016/17 МР склали:

  • для пшениці 66,5% від передбачених меморандумом 16,5 млн. тон,
  • кукурудзи – 33,7% від передбачених меморандумом 17,2 млн. тон,
  • ячменю – 74,8% від передбачених меморандумом 5,6 млн. тон.

 

«З урахуванням наведених даних, ми готові переглянути питання щодо можливості збільшення обсягів зернових культур та кукурудзи для експорту. Пропоную повернутися до обговорення на наступних засіданнях, що проходитимуть в січні-лютому, після того, як ми отримаємо уточнену інформацію щодо врожаю кукурудзи», - сказала О. Ковальова.

 

Крім того, учасники засідання обговорили актуальні проблеми доступу українських компаній на світові ринки, питання фітокарантинних заходів, прогнози продажу зернових та середньотермінові плани реалізації.

 

Нагадаємо, що вказаним Меморандумом про взаєморозуміння, підписаним Міністерством агропродполітики та учасниками вітчизняного зернового ринку передбачається співпраця в питаннях узгодження балансу на ринку зерна, зокрема при визначенні максимальної кількості експорту продукції для забезпечення продовольчої безпеки.

Коментарі відвідувачів (0):