Мінагрополітики вважає, що Україна готова до відкриття ринку землі

2019-08-29 12:35:28
Мінагрополітики вважає, що Україна готова до відкриття ринку землі

Законопроект президента В. Зеленського про обіг сільгоспземель в Україні, який обіцяють оприлюднити протягом двох наступних тижнів, передбачає дозвіл юридичним особам брати участь у ринку землі, - розповіла в.о. міністра агрополітики О. Трофімцева.

 

«Позиція президента стосовно юридичних осіб доволі ліберальна, і є однією з основних розбіжностей між нами. Я вважаю, що на першому перехідному етапі мають застосовуватися певні запобіжники, обмеження, наприклад, на концентрацію земель в однієї особи або на придбання землі іноземцями, тому наполягаю на поетапному відкриттю ринка та поступовій його лібералізації», - повідомила О. Трофімцева.

 

Вона зазначила, що проект земельної реформи передбачає прийняття щонайменше 6-7 законопроектів, а відкриття цивілізованого ринку оренди та купівлі-продажу землі, з електронним Держгеокадастром та відкритою базою даних, принесе економіці України додаткові щорічні 1,5% зростання ВВП або від 700 млн $ до 1,5 млрд $.

 

Також, на думку в.о. міністра, проблемним питанням залишається відкритість та можливість юридичного відстеження кінцевих бенефіціарів компаній, які бажають придбати сільгоспземлі, тому тут потрібно провести велику підготовчу роботу.

 

Загалом, вважає О. Трофімцева, Україна майже готова до завершення реформи землі та відкриття земельного ринку, а протягом пів року можуть бути вирішені всі суперечливі питання.

Коментарі відвідувачів (0):