Метеорологи вважають недоцільним продовження посівної кампанії

2016-11-03 12:10:42
Метеорологи вважають недоцільним продовження посівної кампанії

За повідомленням керівника відділу агрометеорології Гідрометцентру Т. Адаменко, на деяких полях Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської та Кіровоградської областей вже з’явилися сходи озимої пшениці. На більшості площ рослини тільки почали сходити або знаходяться в початковій фазі розвитку проростання зерна. Для гарного розвитку озимих культур потрібне тепло, якого наразі рослинам не вистачає.

 

Початок листопада відзначився недостатньо високими денними температурами повітря та надто низькими нічними. По всій території країни мають пройти дощі з мокрим снігом. Проте вже після 5 листопада з’явиться велика імовірність повернення тепла, повітря прогріється до 10-15 градусів, а на півдні та заході ще більше.

 

Навіть 4-6 днів такої погоди стануть надзвичайно сприятливими для рослин: покращиться схожість, посіви достигнуть до найбільш оптимальної для зимівлі фази – кущення.

 

За даними Т. Адаменко, аграрії встигли засіяти пшеницею 90% запланованих площ. Але, незважаючи на те, що погода ще дозволить аграріям вийти в поле, на  10% площ, що залишилися пустими, проводити сівбу вже недоцільно. Тому краще відвести їх під традиційні ярі культури – кукурудзу та соняшник. Сіяти озимий ячмінь, враховуючи його малий період осінньої вегетації, має сенс лише в південних регіонах, проте і там це пов’язане з великим ризиком через низьку морозостійкість культури.

 

Коментарі відвідувачів (0):