Курс долара на міжбанку залишається під тиском збільшення пропозицій валюти

2021-09-15 12:02:54
Курс долара на міжбанку залишається під тиском збільшення пропозицій валюти

Минулого тижня курс долара на міжбанку продовжив опускатися під тиском збільшення пропозицій валюти від експортерів, і лише викуп Нацбанком надлишків валюти утримав гривню від подальшого зміцнення.

 

Загалом за тиждень долар подешевшав з 26,77/26,79 грн/$ до 26,66/26,68 грн/$ внаслідок сезонного збільшення валютних надходжень від продажу сільгосппродукції. Наближення збирання сої, кукурудзи та соняшника, які є основними експортними позиціями, змушує покупців заводити валюту, щоб забезпечити кошти для закупівлі.

 

Пропозиція валюти на міжбанку перевищує попит, тому Нацбанк активно викуповує надлишки. За підсумками валютних інтервенцій за єдиним курсом, протягом 6-10 вересня регулятор придбав на міжбанку 79,1 млн $, а загалом з початку року викупив на міжбанку 1,69 млрд $ та продав 197 млн $.

 

Цього тижня на торги вплинуть підсумки аукціону з продажу ОВДП, який вчора провів Мінфін. Аналітики очікували значних обсягів продажу ОВДП на тлі стабілізації економіки України та високої доходності паперів, що посилило б тиск на курс.

 

Проте на аукціоні були розміщені лише гривневі облігації на мінімальну суму 1,174 млрд грн, оскільки покупцями паперів були лише державні банки, а нерезиденти не зацікавилися українськими ОВДП, тому додаткових обсягів валюти на міжбанку не з’явиться і курс залишатиметься стабільним.

Коментарі відвідувачів (0):