Кукурудза в Китаї подешевшала після завершення урядової програми підтримки

2016-11-02 13:37:15
Кукурудза в Китаї подешевшала після завершення урядової програми підтримки

На півночі Китаю йде активне збирання кукурудзи. В поточному році уряд країни зупинив закупівлю зернової до державного фонду за цінами вище ринкових, оскільки програма підтримки виробництва кукурудзи завершена. Це призвело до падіння цін на кукурудзу.

 

На зерновому ринку м. Цзямуси, що розташований в одній з провінцій, де вирощується найбільше кукурудзи,  - Хейлунцзян, ціна кукурудзи складає 1240-1320 юанів/тн (183-194 $/тн), що на 500 юанів нижче, ніж на аналогічну дату минулого року.

 

Відмовитись від закупівлі кукурудзи до держфонду було вирішено у відповідності до стратегії по скороченню виробництва кукурудзи та нарощуванню виробництва більш рентабельних культур, зокрема, сої.

 

Зміна урядової політики відносно кукурудзи призвела до невизначеності на ринках в поточному році. Більшість трейдерів вирішили зачекати та подивитися, як ринок буде регулювати ціну. Імпорт зернової майже припинився, і навіть з’явилися чутки про можливий експорт частини зерна, що держава реалізувала з держрезерву.

 

Відсутність попиту на кукурудзу з боку Китаю та рекордний врожай зернової в США призвели до падіння ціни на чиказькій біржі до 137,39 $/тн. На MATIF кукурудза торгується по 164,75 євро/тн або 184,27 $/тн.

 

Ціна української кукурудзи продовжує зростати за рахунок дефіциту пропозицій з поставкою порт, та наразі складає на базисі СРТ-порт 152-154 $/тн або 4550-4680 грн/тн. Ціни на елеваторах на початку тижня впали, проте вчора відновилися до рівня 4150-4300 грн/тн, що відповідає рівню кінця минулого тижня.

 

Коментарі відвідувачів (0):