Кукурудза та пшениця подешевшають до 10-річного мінімуму

2016-04-18 14:30:51
Кукурудза та пшениця подешевшають до 10-річного мінімуму

Врожаї Південної Америки змінять структуру світових ринків зерна. Надлишок пропозицій, істотні врожаї та погіршення експорту в США наприкінці року будуть тиснути на ціну зерна, внаслідок чого кукурудза та пшениця можуть подешевшати до 10-річного мінімуму.

 

В своєму ціновому прогнозі на 2016 рік консультаційне агентство AgResource передбачає падіння грудневих ф’ючерсів кукурудзи на Чиказькій біржі на 25 % до 2,8 $/бушель, що буде найнижчою ціною з жовтня 2006 року.

 

Липневі ф’ючерси пшениці можуть подешевшати на 14 % до 4 $/бушель, що стане найнижчим показником з вересня 2006 року. Листопадові ф’ючерси сої можуть впасти до рівня травня 2007, знецінившись на 17 % до 7,60 $/бушель. Рекордний врожай кукурудзи в США та Аргентині обвалить котирування до 2,80 $/бушель.

 

В Аргентині, яка є найбільшим світовим експортером зерна, врожаї кукурудзи та пшениці в наступному сезоні виростуть за рахунок покращення конкурентоспроможності продукції аграріїв, викликаної девальвацією місцевої валюти, та збільшення фермерами посівних площ внаслідок відміни урядом експортних обмежень та мита.

 

AgResource оцінює врожай аргентинської кукурудзи у 39-40 млн. тон, що на 27 млн. тон перевищує минулорічні показники. Врожай пшениці збільшиться до 17 млн. тон проти минулорічних 11 млн. тон. Покращення врожаю викличе збільшення обсягів експорту.

 

Прогнозоване збільшення бразильських врожаїв дасть Південній Америці змогу змінити структуру світового експорту зерна. В сезоні 2016/17 МР врожай кукурудзи в США сягне рекордного значення в 14,4 млрд. бушелів, оскільки фермери збільшили посівні площі до третього, починаючи з 1944 року, показника.

 

Незадовільний експорт буде тиснути на ціну американської пшениці, оскільки посилюється конкуренція з боку країн Євросоюзу та Причорномор’я. США понизилися до четвертої позиції в рейтингу країн – продавців пшениці. В сезоні 2015/16 року США експортує пшениці менше, ніж Канада. Найкрупнішими світовими експортерами пшениці вважаються Євросоюз та Росія.

 

Ключовими факторами зниження котирувань сої будуть її надлишкові запаси, особливо в Південній Америці, а також зниження попиту на соєвий шрот з боку Китаю.

 

Китай в минулому році імпортував біля 70 % пропозицій сої на світових ринках. На минулому тижні Китай оголосив про наміри збільшити внутрішнє виробництво сої для споживання людиною, проте країні все ж таки прийдеться імпортувати сою для фуражних цілей. Закупки Китаю, запаси сої в G3 (США, Аргентина та Бразилія) тиснутимуть на ціни. В наступному році Бразилія вперше обжене США у виробництві сої.

Коментарі відвідувачів (0):