Кому вигідне скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку?

2017-12-11 12:13:31
Кому вигідне скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку?

Верховна Рада постановила скасувати, починаючи з 1 березня 2018 року, відшкодування ПДВ при експорті сої, ріпаку та соняшнику.

 

Під час голосування за зміни до Податкового кодексу таку пропозицію вніс В. Сидорчук («Народний фронт»), і це викликало неабияку дискусію серед парламентарів.

 

Це рішення підтримає власних переробників, які сьогодні можуть переробляти 20 млн т олійних на рік, а фактично переробляють лише 15 млн т. В Україні на переробку йде 98% соняшнику, 20-25% сої та 10% ріпаку.

 

Проте різке скорочення експорту олійних призведе до падіння закупівельних цін та суттєвого скорочення виробництва.

 

Майже весь ріпак експортувався в ЄС для виробництва біодизелю. Субсидіювання виробництва та споживання біодизелю було включене у ціну закупівлі ріпаку в Україні.

 

Можливо, рішення про збільшення переробки ріпаку в Україні потрібно було прив’язати до підвищення норми використання біодизелю, що стимулювало б споживання ріпакової олії. Наразі продавати її на світових ринках дуже складно через нарощування виробництва пальмової олії, яка на 20% дешевша за соняшникову та ріпакову.

 

На тлі збільшення останніми роками переробки сої в Україні, перед виробниками шроту постала проблема його реалізації. Наразі вкрай необхідно передбачити програми стимулювання виробництва та експорту м’яса.

 

Для довідки, у 2017/18 МР виробництво сої в США складе 120 млн т, з яких на переробку піде 53 млн т, а на експорт 61 млн т. Головним покупцем американської сої є Китай, який збільшує виробництво та споживання м’яса, тому нарощує виробництво шроту.

 

Трейдери в Україні вже зупинили закупівлю сої за гривню, а деякі опустили закупівельні ціни на сою.

Коментарі відвідувачів (0):