Китай повертається на експортний ринок кукурудзи

2016-12-14 13:53:12
Китай повертається на експортний ринок кукурудзи

Схоже, що для зменшення державних запасів кукурудзи Китай готовий поновити її експорт вперше після 10-річної паузи.

 

В вересні уряд КНР видав дозвіл на експорт 2 млн. тон кукурудзи двом державним компаніям, в тому числі корпорації COFCO. В жовтні в країні відмовилися від програми накопичення державних запасів кукурудзи та фіксованих цін її закупівлі у фермерів. Наразі запаси кукурудзи в країні оцінюються на рівні 150-240 млн. тон, ще 200 млн. тон зберуть у 2016 році.

 

Ціна китайської кукурудзи на 30 $/т перевищує середній світовий рівень, що ставить під питання перспективи експорту. Проте уряд країни несе значні витрати на зберігання таких великих запасів.

 

Експерти вважають, що в разі початку експорту китайської кукурудзи світові ціни опиняться під сильним тиском. Це буде дуже вигідно Японії, яка імпортує кукурудзу для виробництва кормів та продовольчого споживання.

 

Китай має певні логістичні переваги. Карго з США ідуть до Японії близько місяця, тоді як шлях з Китаю не перевищить 2-3 доби. Невеликі китайські судна вантажопідйомністю до 3 тис. тон зможуть приймати малі порти Японії.

 

Японські переробники мають сумніви щодо якості китайської кукурудзи, яка декілька років зберігалася на складах. Тому готові купувати китайське зерно в тому разі, якщо воно буде дешевшим за американське. Проте поки що невідомо, чи надасть уряд КНР експортні субсидії своїм трейдерам.

 

Збільшення пропозиції з боку Китаю разом з рекордним врожаєм в США підтримує ціну американської кукурудзи на рівні 142.22 $/тн. Ціни української кукурудзи залишаються на рівні $149-151 з доставкою в порт, що пов’язано з низьким попитом з боку покупців. Колапс в логістичній сфері знизив ціни на елеваторах до 4000-4100 грн/тн, оскільки трейдери купують з умовою зберігання до лютого-березня.

 

Коментарі відвідувачів (0):