Кабмін на 20% знизив ставки портових зборів

2017-12-12 12:11:04
Кабмін на 20% знизив ставки портових зборів

Уряд України зменшив з 75% до 50% норму відрахувань до держбюджету чистого прибутку «Адміністрації морпортів України» з 1 січня 2018 року.

 

Відповідне рішення зобов’язує міністерства інфраструктури, економрозвитку та фінансів протягом 2 місяців вжити заходів для зниження до 20% з 01.01.2018 ставок усіх видів портових зборів.

 

Відкритий при Мінінфраструктури Офіс проведення реформ в жовтні 2017 року представив проект методики обчислення портових зборів, яка була розроблена за підтримки Всесвітнього банку. Вона встановлює ставки різних портових зборів на 5 років за умови щорічного моніторингу, який дозволяє перегляд ставок та скасування якірного збору.

 

Раніше голова АМПУ Р. Вецкаганс розповідав, що у 2018 році більша частина прибутку компанії інвестуватиметься в розвиток портового господарства.

 

«Постанова Кабміну про зменшення ставок портових зборів дуже актуальна для бізнесу. А для АМПУ, яке відповідає за портову інфраструктуру, важливе скорочення норми відрахувань прибутку компанії до держбюджету з 75 до 50%, що дозволить більше інвестувати в капітальне будівництво»,- додав Вецкаганс.

 

Він зазначив, що нова методика дає алгоритм обчислення ставок усіх видів портових зборів, до складу яких буде входити базова ставка, розрахована з врахуванням поточних витрат, та інвестиційна складова, що акумулюватиме кошти на розвиток та модернізацію.

 

На підставі нової методики буде запроваджено порядок збору та цільового використання портових зборів.

Коментарі відвідувачів (0):