Кабмін дозволив ДФС перевіряти порушення аграріями режиму повернення ПДВ

2016-07-02 13:46:06
Кабмін дозволив ДФС перевіряти порушення аграріями режиму повернення ПДВ

На засіданні уряду 1 липня було дозволено ДФС проводити документальну перевірку сільгоспвиробників стосовно можливого порушення режиму повернення ПДВ.

 

Міністр фінансів повідомив, що аналіз динаміки змін у поверненні ПДВ сільгоспвиробниками виявив певні аномалії. Їх сума настільки суттєва, що потребує додаткової перевірки, чи не використовують сільгосппідприємства спецрежим по ПДВ минулого року, який був змінений у поточному році.

 

В свою чергу Міністр агрополітики розповів, що бажання проводити перевірки аграріїв виникає у фіскалів щоразу після початку збиральної кампанії. Тому його відомство наполягає на тому, щоб термін перевірок був обмежений 1-2 місяцями, і проводилися вони лише по визначеному переліку підприємств.

 

Голова Держрегуляторної служби наголосила, що у відповідності до діючого законодавства ДФС має право проводити подібні перевірки лише по затвердженому Урядом переліку підприємств.

 

Перелік заявок на відшкодування ПДВ, який оприлюднює ДФС, не доповнюється даними про фактичне відшкодування, що не дозволяє відслідковувати справедливість повернення ПДВ.

 

Остаточне рішення по вказаному питанню Кабмін планує прийняти 6 липня, коли буде сформований перелік підприємств для проведення перевірок.

 

Наразі ведуться два реєстри підприємств, яким має відшкодовуватися ПДВ. До першого включені трейдери з відсотком експорту продукції більше 40%. Повернення по цьому реєстру проводяться автоматично. До другого реєстру входять всі інші підприємства, в тому числі і сільгоспвиробники. По ним ПДВ відшкодовується з суттєвими затримками. Крім того, знову з’явилася інформація про існування відкатів для пришвидшення процесу відшкодування у розмірі 20-22 %.