Хто тепер зможе постачати пшеницю в Єгипет?

2016-08-30 12:09:31
Хто тепер зможе постачати пшеницю в Єгипет?

МСГ Єгипту видало наказ, яким заборонило імпорт пшениці із вмістом ріжків вищим за 0%.

 

Таке рішення стало підсумком роботи спеціальної комісії міністерства сільського господарства, яка була створена в липні. Вона дослідила історію імпорту пшениці за останні 10 років та зробила висновок, що наявність ріжків несе загрозу для сільськогосподарських рослин, які вирощуються на території Єгипту. А доповідь ФАО ООН, присвячена проблемам ріжків, не враховує особливості спекотного клімату країни.

 

Голова Центру патології рослин Ashraf Khalil повідомив, що комісією було виявлено 15 країн, чиї партії зерна періодично мали певний вміст ріжків. До таких країн належить Франція, Канада, Польща, Румунія, США та Сербія. Із загальної кількості пшениці, яка була імпортована протягом останніх 10 років, 2% виявилися зараженими ріжками. Єгипет не планує припиняти співпрацю зі згаданими країнами, проте хоче бути впевненим, що імпорт зерна здійснюється з тих регіонів, де відсутні ріжки.

 

У висновках комісії є рекомендації щодо імпорту пшениці переважно з тих країн, які жодного разу не постачали заражене ріжками зерно. До переліку таких країн увійшли Україна, Росія, Литва та Латвія.

 

Днями Карантинна служба Єгипту через наявність ріжків відмовила у прийманні партії румунської пшениці обсягом 7 тис. тон, що була поставлена трейдинговою компанією Union. Існує поки що офіційно не підтверджена інформація, що 10 серпня з тієї ж причини отримала відмову у прийманні партія російської пшениці. Проте наразі по ній остаточне рішення ще не прийняте.

 

Деякі трейдери вже повідомили про відмову від участі в наступних тендерах по закупівлі зерна, які будуть проводитися державним імпортером продовольства - агентством GASC

Коментарі відвідувачів (0):