Гривня укріплюється на міжбанку

2017-10-19 12:10:49
Гривня укріплюється на міжбанку

В середу гривня продовжила укріплення на тлі зростання надходження валюти завдяки продажам обов'язкової частини валютної виручки за минулу п'ятницю, вихідний в Україні понеділок та за вівторок. Також необхідність проведення бюджетних розрахунків заставила експортерів збільшити продаж валюти. Вчора було зареєстровано 576 угод на загальну суму 360,94 млн $ по середньозваженому курсу 26,4255 грн/$, тоді як в п’ятницю він становив 26,52 грн/$.

 

Покупці розуміли свою перевагу та не поспішали купувати валюту, що додатково збільшувало надлишок пропозицій. Попри зусилля продавців втримати курс долар почав падіння вже з першої години сесії.

 

У підсумку перемогли ті покупці, які одночасно мали наявний гривневий ресурс та не були обмежені в часі щодо укладання угод.

 

Винагородою у протистоянні з продавцями стала можливість придбати долар за «пільговою» ціною, яка була на 3-4 копійки нижчою за котирування на початку торгів.

 

НБУ вирішив не втручатися у хід торгів у публічному форматі, тому не виходив на міжбанк з аукціоном для викупу надлишків валюти.

 

Тренд на зміцнення курсу гривні одразу відбився зниженням гривневих закупівельних цін, які почали падати відповідно до курсу гривні. Якщо на початку тижня таке зниження було незначним, то сьогодні трейдери для розрахунку закупівельних цін виходять з прогнозу укріплення найближчого тижня гривні до рівня 26,35-26,4 грн/$.

Коментарі відвідувачів (0):