Гривня продовжує зміцнюватися на міжбанку

2018-02-06 12:09:49
Гривня продовжує зміцнюватися на міжбанку

В понеділок гривня продовжила зміцнюватися на міжбанку завдяки активному продажу валюти нерезидентами, що братимуть участь у купівлі ОВДП, які сьогодні розмістить Мінфін. Долар з ранкових 27,845/27,875 грн до завершення торгів подешевшав до 27,70/27,73 грн/$.

 

Іноземці бажають отримати додатковий дохід завдяки підвищеній прибутковості цінних паперів, обумовленій збільшенням НБУ облікової ставки, та за рахунок імовірного зміцнення гривні в короткій перспективі. Тому найбільше купують папери з терміном погашення восени.   

 

Зараз нерезиденти планують продати валюту за високим курсом, восени придбати її за більш низьким курсом, та отримати прибуток в гривні завдяки самим цінним паперам.

 

Вже з ранку пропозиція переважала над попитом, тому не вичікуючи подальшого падіння курсу долара більшість операторів активно почала продавати валюту на початку торгів.

 

Нацбанк на ринок з аукціоном не виходив, проте через «запит найкращого курсу» купував валюту у 20 банків.

 

Загалом зареєстровано 460 угод на загальну суму лише 256,12 млн $, що свідчить про хитку рівновагу на міжбанку та можливість нового стрибка долара в разі зростання попиту.