Гідрометеоцентр прогнозує недосів 15-20% озимини

2016-10-12 12:45:11
Гідрометеоцентр прогнозує недосів 15-20% озимини

Тривала посуха в багатьох областях України змінилася проливними дощами. Через це близько 500 тис. га земель можуть залишитися незасіяними. Найбільше це загрожує площам, відведеним під озиму пшеницю. Про це розповіла керівник сільськогосподарського департаменту Гідрометеоцентру України.

 

За словами синоптика «перспективи не обнадійливі. Засіяно тільки 64% від запланованих площ. Залишається високою імовірність того, що 15-20% рілля взагалі не встигнуть засіяти, а це приблизно 500 тис. га, які, насамперед, відведені під озиму пшеницю».

 

За інформацією Мінагропроду цьогоріч в Україні планується засіяти озимими зерновими 7,4 млн. га, з яких 6,2 млн. га - пшеницею та 1 млн. га - ячменем.

 

Проте трейдери та експерти більш оптимістичні. Деякі трейдери вважають, що озимою пшеницею буде засіяно 6,4 млн. га, а майбутній врожай складе 24 млн. тон. За прогнозом агентства УкрАгроКонсалт пшеницею засіють 6,35 млн. га, що дозволить зібрати 24,2 млн. тон зерна.

 

Наразі сівбу озимини призупинено через сильні опади. За низької температури повітря знадобиться 5-7 днів для того, щоб ґрунт висох та можна було відновити роботи. Представники Гідрометеоцентру говорять, що «в минулому році посівна поводилася пізно, а в поточному році вона проходить надзвичайно пізно. Залишається сподіватися на те, що листопад та грудень стануть незвично теплими», оскільки пізні сходи надто слабкі та менш стійки перед зимовими морозами.