Ф'ючерси на кукурудзу знижуються перед виходом оновлених балансів USDA

2019-04-09 12:39:16
Ф'ючерси на кукурудзу знижуються перед виходом оновлених балансів USDA

Ціни на кукурудзу продовжують залишатися під тиском зростання прогнозів виробництва і збільшення перехідних залишків, а також можливого збільшення площ сівби нового врожаю в США.

 

Напередодні виходу оновлених квітневих балансів від USDA, аналітики збільшують свої прогнози щодо виробництва кукурудзи в Аргентині до 46,44 млн тон і Бразилії до 94,83 млн тон в середньому за опитуваннями аналітичних агенцій. Також варто відзначити, що деякі агентства прогнозують зростання виробництва в цих країнах до 50 і 100 млн тон кукурудзи в цьому сезоні.

 

Всі ф'ючерси на кукурудзу старого і нового врожаю продовжують залишатися в "червоній зоні", оскільки чинників підтримки цінами в найближчій перспективі не так багато.

 

Експорт кукурудзи з США за тиждень скоротився на 17,8% до 1.03 млн тон, що на 46,7% менше ніж такий же тиждень рік тому.  Хоча темпи експорту з початку сезону, як і раніше перевищують показники минулого року на 4,2 млн тон і становлять 30,7 млн. тон. При цьому поки не гарантують досягнення прогнозного рівня 60,3 млн тон від експертів USDA.

 

Надії на зростання експорту кукурудзи в Китай продовжують танути у зв'язку з невизначеністю в датах підписання торгової угоди між країнами. Загрози (намір і розмови) Президента Трампа про закриття кордону з Мексикою також можуть призвести до різкого скорочення експорту кукурудзи в напрямку найбільшого імпортера кукурудзи із США.

 

Темпи сівби кукурудзи в США вийшли на рівень минулого року і становлять 2%. Прогноз погоди на найближчі тижні показує більш сприятливий для сівби погоду, що дозволить фермерам посіяти кукурудзу в оптимальні терміни посіву.

 

Минулі опади в Європі трохи збільшили запаси вологи в ґрунті, і знизили занепокоєння за майбутній урожай.

 

Імпорт кукурудзи в ЄС продовжує скорочуватися і за останній тиждень впав на 70% порівняно з попереднім тижнем, а з початку сезону становить 18,9 млн. тон. Варто відзначити, що більше 60% від цього обсягу було поставлено з України.

 

Уповільнення імпорту кукурудзи в ЄС відбувається експортним відвантаженням з України, які за попередній тиждень скоротився на 47% до 566 тис. тон.

 

Новим напрямком експорту української кукурудзи став Іран, який активізував закупівлі з України. І саме цього тижня проводить тендер по закупівлі 300тис тон, можливо українська кукурудза буде серед переможців тендеру.

 

Ціни на українську кукурудзу залишаються на рівні 160-162$/т або 5100-5150грн/т з постачанням у порт, при цьому зміцнення курсу гривні продовжує знижувати гривневі закупівельні ціни.

Коментарі відвідувачів (0):