FAS прогнозує зменшення виробництва пшениці та ячменю в Туреччині та збільшення імпорту

2025-07-09 09:41:10
FAS прогнозує зменшення виробництва пшениці та ячменю в Туреччині та збільшення імпорту

Згідно зі звітом Служби іноземних сільськогосподарських досліджень (FAS) Міністерства сільського господарства США (USDA), через посушливі погодні умови Туреччина у 2025/26 МР   збере менший урожай пшениці та ячменю, тому їй доведеться збільшити імпорт для задоволення внутрішнього попиту.

 

У своєму останньому прогнозі FAS прогнозує падіння виробництва пшениці порівняно з попереднім роком на 15% до 16,3 млн т, оскільки незначне збільшення площ сівби не компенсує втрати врожайності.

 

На тлі очікуваного скорочення виробництва, FAS збільшив прогноз імпорту пшениці у 2025/26 МР до 10,3 млн т, що більш ніж утричі перевищить показник попереднього сезону (3,2 млн т). Якщо прогноз реалізується, то обсяг споживання стане найбільшим з 2019/20 МР.

 

«Виробництво може скоротитися ще більше, залежно від масштабів пошкоджень від посухи», – заявила FAS. «В основних районах вирощування пшениці в центральній та південно-східній Анатолії опадів було недостатньо, що на тлі вищих за норму зимових температур та неочікуваних весняних заморозків може знизити врожайність пшениці на сухих (незрошуваних) пшеничних фермах на 15–30% порівняно з минулим роком».

 

Прогноз агентства щодо ячменю ще песимістичніший, оскільки очікується зменшення виробництва порівняно з минулим роком на 28% до 5,1 млн т.

 

«Порівняно з пшеницею, ячмінь має вищий ризик посухи, оскільки майже весь він вирощується на сухих землях», – заявила FAS.

 

В результаті, за прогнозами FAS, Туреччина імпортує 1,6 млн т ячменю (порівняно зі 150 тис т у 2024/25МР), що стане найбільшим загальним обсягом імпорту після 2,8 млн т, імпортованих у 2021/22 МР.

 

«Прогноз передбачає, що уряд втрутиться на ринок, як це робилося в минулому, або знижуючи мита, встановлюючи квоти на імпорт, або змушуючи Турецьку зернову раду імпортувати та перепродавати ячмінь кінцевим споживачам», – йдеться у повідомленні FAS.

 

Зростання потреби в імпорті ячменю та пшениці буде посилювати попит на українське зерно, тому з огляду на зменшення врожаю в Україні (особливо ячменю), можна очікувати подальшого зростання попиту та цін. 

Коментарі відвідувачів (0):