Європейський офіс USDA збільшив прогнози виробництва зерна для ЄС

2021-07-23 12:04:42
Європейський офіс USDA збільшив прогнози виробництва зерна для ЄС

Експерти європейського представництва USDA завдяки гарним опадам збільшили прогноз виробництва зерна країнами ЄС у 2021/22 МР до 293,3 млн т, що на 5% перевищить показник попереднього сезону. Низькі температури уповільнили розвиток посівів в ЄС, але на формування врожаю відчутно не вплинули.

 

Загальні площі сівби в ЄС зменшилися внаслідок скорочення площ під кукурудзою в основних країнах-виробниках Франції, Польщі, Болгарії та Австрії, хоча площі під пшеницею збільшилися.

 

Споживання зерна в ЄС у попередньому сезоні скоротилося внаслідок зменшення попиту на продукти та корми для тварин, але в поточному сезоні, за оцінками USDA, воно виросте до 266,2 млн т.

 

У порівнянні з оцінками липневого звіту USDA, прогноз виробництва пшениці в ЄС збільшили з 138,2 до 138,4 млн т завдяки розширенню площ сівби пшениці в Австрії, Данії, Болгарії та Естонії.

 

Водночас прогноз експорту пшениці з ЄС зменшили з 34 до 33,4 млн т, що на 9% перевищить торішній показник, тоді як прогноз імпорту зменшили з 5,8 до 5,4 млн т, що на 0,22 млн т поступатиметься рівню попереднього сезону.

 

Прогноз врожаю кукурудзи для ЄС збільшили у порівнянні з липневим звітом USDA з 66,7 до 66,8 млн т (у порівнянні з 64,5 млн т у попередньому сезоні) завдяки нарощуванню виробництва в Польщі, Франції, Німеччині та Іспанії.

 

Прогноз імпорту кукурудзи до ЄС підвищили з 15 до 15,5 млн т, що на  14% перевищить показник 2020/21 МР навіть попри вищі ціни на кукурудзу, ніж на фуражну пшеницю. Нагадаємо, що торік виробники кормів активно заміняли кукурудзу дешевшою пшеницею.

 

Оцінку споживання кукурудзи знизили з 76,9 до 76,7 млн т, зокрема для виробництва кормів – до 57 млн т.

 

Прогноз виробництва ячменю країнами ЄС зменшили до 54,5 млн т, що на 1,5% поступатиметься показнику попереднього сезону внаслідок скорочення площ сівби у Франції, Іспанії, Німеччині, Данії, Фінляндії, Австрії та Румунії. Відповідно оцінку експорту ячменю знизили до 6,8 млн т.

 

Це посилить конкуренцію між Україною та Великобританією, де у поточному сезоні очікується збільшення виробництва ячменю.

Коментарі відвідувачів (0):