Епідемія африканської чуми в Китаї продовжує знижувати ціни на сою
У Китаї триває боротьба з поширенням африканської чуми свиней, яка після спалаху в серпні досягла вже 24 провінцій і регіонів. За цей час було забито 916 тис. голів свиней після приблизно 100 спалахів африканської чуми в країні, повідомило у вівторок міністерство сільського господарства Китаю. Африканська чума свиней не завдає шкоди людям, але смертельна для свиней, вакцини або ліки від неї не існує, якщо ж тварина якимось дивом переживе хворобу, воно назавжди залишиться його носієм.
За словами старшого аналітика Rabobank Пана Ченджуна, на додаток до свиней, яких знищили на заражених фермах, багато інших тварин були забиті фермерами, які прагнуть вийти з галузі через вплив захворювань на ціни і торгівлю.
Ціни в деяких частинах країни протягом кількох місяців перебували на збитковому рівні після введення обмежень на транспорт після спалахів захворювання.
За словами Пана, поголів'я свиней в Китаї може скоротитися приблизно на 20 відсотків в 2019 році.
Ця інформація негативно відбивається на ринку сої та соєвого шроту, ціни на які знижуються через перспективи зниження споживання. Китайські ф'ючерси на соєвий шрот впали майже на 3 відсотки в понеділок після нового спалаху на великій фермі, про яку було оголошено в суботу.
Ф'ючерси на сою в Чикаго вчора знизилися на 1,5% до 329,96$ / т а на і соєвий шрот на 1,2% до 341,8 $ /т
Низький попит на сою з боку Китаю, відбивається не тільки на відсутності покупок з США, але і в уповільненні покупок з Бразилії. За оцінкою аналітиків Agricensus експорт сої з Бразилії в січні буде менше 2 млн тон, оскільки за перші два тижні відвантажено всього 1 млн тон . В минулому році експорт сої в січні було на рівні 1,5 млн тон , але в цьому сезоні передбачалося , що більш ранній початок збирання та високий попит з боку Китаю істотно збільшить обсяг експорту в січні.