Екстремальна погода вплине на врожаї азійських країн

2019-08-05 12:13:08
Екстремальна погода вплине на врожаї азійських країн

В час, коли Європа страждає від рекордної посухи, Азійський регіон потерпає від потужних злив. Повені пошкодили господарства та посіви в регіоні, що є найбільшим виробником пальмової олії, рису та каучуку, цукру. На тлі максимальної за останні 60 років кількості опадів в окремих регіонах Китаю, рівень води в найбільшій річній системі Азії - Меконгу впав до історично низького рівня через тривалу посуху в індії.

 

Все це несприятливо вплине на врожаї сільськогосподарських культур в азійських країнах.

 

Китай

На півночі країни посіви відчувають дефіцит вологи, тоді як на півдні протягом червня випала найбільша з 1961 року кількість опадів, які пошкодили посіви рису та посилили проблеми зі шкідниками. За даними МСГ США, Китай займає перше місце у світі по виробництву пшениці й рису та друге – по виробництву кукурудзи.

Індія 

В країні, що є основним виробником цукру, обсяг його виробництва скоротиться до 3-річного мінімуму через тривалу посуху, що призведе до зменшення експорту. Дефіцит опадів в період мусонів загрожує олійним культурам, тому може значно збільшитись імпорт рослинних олій, зокрема пальмової. Одночасно Мумбаї потерпають від злив. 

Індонезія та Малайзія

В країнах, що є найбільшими світовими виробниками пальмової олії, погодні умови в наступні 3 місяці визначатимуть долю врожаю. На Яві, де дощів не було понад 2 місяці, виробництво рису опинилося під загрозою.

Таїланд

Найсильніша за останні роки посуха зменшила виробництво рису, каучуку та тростини. Влада залучила літаки для створення штучних хмар, та автомобілями доставляє воду в постраждалі регіони.

В’єтнам

Плантації рису та каучуку в окремих провінціях постраждали від спеки та посухи. Проте в центральних гірських регіонах більшість плантацій кави, найбільшим виробником якої є країна, майже не зазнали шкоди.

Австралія

На більшій частині східного узбережжя посуха панує понад 2 роки. На Заході країни дощі дозволять отримати врожай пшениці на рівні минулого року, хоча це не дозволить країні уникнути імпорту пшениці. Найбільше від посухи страждає Квінсленд, що є основним виробником яловичини в країні.

Коментарі відвідувачів (0):