Єгипет поки не підтвердив відмову від румунської та російської пшениці

2016-09-12 13:44:36
Єгипет поки не підтвердив відмову від румунської та російської пшениці

Через посилення вимог фітосанітарного відомства Єгипту щодо вмісту ріжків, на минулому тижні було призупинено відвантаження 63 тис. тон румунської пшениці в порту Констанца та 60 тис. тон російського зерна в порту Новоросійська.

 

Обидві партії мали постачатися по тендерній лінії державного агентства GASC. Угоди були укладені ще до 28 серпня, тобто в період, коли вміст ріжків в зерні допускався у кількості до 0,05%.

 

По румунському зерну інформація містить певні протиріччя. Спочатку було повідомлено, що відмову від партії зерна зробили карантинні інспектори Єгипту. Пізніше поступила інформація, що саме постачальник зерна зупинив подальше відвантаження через незгоду зі зміною умов контракту в однобічному порядку.

 

Окрім румунського трейдера різку реакцію висловив Россільгоспнагляд, що викликало резонанс в світовому зерновому співтоваристві. Це виявилося несподіваним для єгипетського уряду, тому заступник голови GASC поки що не підтвердив відмову від вказаних партій пшениці.

 

Експерти вважають, що через невизначену політику Єгипту, він невдовзі зможе отримати дефіцит імпортного зерна. Можливо, таким чином єгипетський уряд тисне на трейдерів з метою зниження цін. В будь-якому разі бойкот трейдерів призведе до відмови від політики нульового вмісту ріжків або до ще більшого подорожчання зерна через додаткові страхові премії. Інакше країну очікують голодні бунти, які вже траплялися в її історії через дефіцит продуктів.