Доля експорту російської пшениці та олії до Туреччини залишається невизначеною

2017-05-25 12:04:21
Доля експорту російської пшениці та олії до Туреччини залишається невизначеною

Анкара виконує підписану з Росією угоду про зняття торговельних обмежень, а розповсюджені деякими ЗМІ новини про нові заборони не відповідають дійсності, - повідомило Мінекономіки Туреччини у письмовій заяві.

 

Раніше деякі джерела оприлюднили інформацію про введення урядом Туреччини нових обмежень на ввезення пшениці та соняшникової олії з Росії, частка якої в загальній кількості ліцензій на імпорт для внутрішньої переробки має становити 20-25%, що зробить можливим безмитне ввезення продукції.

 

В Стамбульському Союзі експортерів заявили, що частина експортерів Туреччини самостійно прийняла рішення про обмеження ввезення російської сільгосппродукції до 20-25% від загального імпорту, а Мінекономіки підтримало такі дії. Можливо, це пов’язане з відмовою Росії зняти заборону на імпорт турецьких томатів.

 

Уряд Туреччини з 15 березня змінив порядок імпорту деяких видів сільгосппродукції з метою подальшої переробки в країні, що також стосувалося пшениці та соняшникової олії, проте Росію не включили до переліку країн, які отримали дозвіл на безмитне постачання. Такий крок пояснюють відмовою Москви повністю зняти обмеження на імпорт турецької продукції, зокрема, томатів.

 

Туреччина та Росія 22 травня підписали угоду про взаємне зняття торговельних обмежень, проте заборона імпорту томатів залишилася в силі.

 

Борошномели Туреччини не зможуть швидко знайти заміну російській пшениці, що має протеїн 12,5%, оскільки в пшениці румунського та українського виробництва протеїн зазвичай становить 11,5%.

 

Україна могла б отримати додатковий ринок соняшникової олії, проте підвищеного попиту з боку Туреччини не спостерігається.

Коментарі відвідувачів (0):