Долар на міжбанку залишається нестабільним

2016-09-15 12:14:36
Долар на міжбанку залишається нестабільним

В середу учасники валютного ринку вже не відчували такого ж оптимізму щодо перспектив національної валюти, як у вівторок. Долар почав відвойовувати втрачені під час падіння позиції.

 

Якщо розпочалися торги з декларативних котирувань 26,15/26,25 грн/$, то завершилися вони на рівні 26,35/26,42 грн/$. Покупці валюти не стали вичікувати подальшого зростання курсу і з самого ранку почали оформлювати угоди на купівлю. Попит активізувався, проте продавці не поспішали з продажем, намагаючись ще більше підвищити валютні котирування, і їм це вдалося.

 

Опівдні стало зрозуміло, що Нацбанк не буде виходити на ринок. І хоча частина учасників торгів все ще сподівалася на проведення регулятором аукціону, більшість дилерів банків почала закривати позиції одразу після 12 години. Проте на цей момент ринок вже піднявся до рівня 26,30/26,35 грн/$. Попит перевищував кількість пропозицій, тому тренд на підвищення курсу валюти посилився. Нацбанк спостерігав за ходом торгів, але так і не прийняв в них участі.

 

Загалом за середу на міжбанку було укладено 559 угод на суму 334,58 млн. доларів по середньозваженому курсу 26,3290 грн/$.

 

Інформація про виділення траншу МВФ дещо заспокоїть ринок, проте не стане достатньою підставою для зниження курсу долара. Зміна курсу гривні відносно американської валюти суттєво впливає на ціну зернових культур. Після падіння валютних цін на світових зернових ринках зниження курсу гривні зменшує активність продавців зерна, що призводить до скорочення надходжень валюти до країни.