Долар на міжбанку відчутно виріс

2016-05-12 13:25:03
Долар на міжбанку відчутно виріс

На торгах на валютному міжбанківському ринку в середу відчутно подорожчав долар. На протязі майже всієї торгової сесії попит на валюту перевищував обсяг пропозицій. Головною причиною перекосу балансу стало пом’якшення Нацбанком обмежень в частині скорочення періоду резервування гривневих коштів на банківських рахунках для купівлі валюти. Сьогодні всі покупці валюти діяли вже за новими правилами, проте продавців на ринку виявилося замало.


Незважаючи на відчутне зростання попиту, про яке НБУ знав ще напередодні, отримавши ввечері заявки на сьогоднішню купівлю валюти, регулятор вирішив не виходити на ринок, чим ще більше розпалив апетити поодиноких продавців валюти. Мабуть, Нацбанк вирішив протестувати поведінку ринку в подібній ситуації та зрозуміти максимальний рівень зростання курсу. Як наслідок, долар подорожчав на 17 копійок при купівлі та на 23 копійки при продажу.


Ситуативний перекіс в бік попиту на валюту, що наразі склався на ринку, в найближчі дні повинен скоротитися, так як максимальний сплеск кількості заявок на купівлю (фактично – відкладений попит) валюти за новими правилами Нацбанку спостерігався вчора. Якщо в політичних кругах не відбуватимуться чергові потрясіння, а переговори з МВФ пройдуть вдало – гривня доволі швидко зможе надолужити втрачені позиції.

 

Тенденції торгів за 11 травня – поступове зростання обсягу операцій, відмова Нацбанк від участі в торгах, відчутне ситуативне подорожчання долара з 25,14/25,20 до рівня 25,31/25,37 до закінчення торгової сесії.

 

Статистика торгів за 11.05.16: зареєстровано 538 угод загальною сумою 332,07 млн. доларів по середньозваженому курсу 25,3257 грн/$.